DIVERSITATE SI REALISM
Va invit sa intrati in randul membrilor postatori ai acestui site.
Va prezint informatii diverse pe teme care consider ca sunt pertinente si au un real suport informativ.
Faceti - va remarcati prin: propuneri, solutii, critici, expuneri!
,, Un om informat este un om puternic! "

PortalPortal  JuridicJuridic  MedicinaMedicina  InvatamantInvatamant  GastronomieGastronomie  IstorieIstorie  StiintaStiinta  ModaModa  FilmeFilme  MuzicaMuzica  Imagini superbeImagini superbe  GalerieGalerie  AcasaAcasa  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Dramatic

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 

Unde ar trebui sa stea animalele?
1.in adaposturi speciale
25%
 25% [ 1 ]
2.libere pe strazi
0%
 0% [ 0 ]
3.in curtile si apartamentele oamenilor
25%
 25% [ 1 ]
4.in curti amenajate langa bloc,scoli .spitale sai piete
25%
 25% [ 1 ]
5.triate
25%
 25% [ 1 ]
6.nu ma intereseaza subiectul
0%
 0% [ 0 ]
Total voturi : 4

AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

feminin Varsator Maimuta
Numarul mesajelor : 1494
Data nasterii : 16/02/1969
Varsta : 48
Data de inscriere : 04/03/2008

Foaie de personaj
Pasiuni: Poezie, grafica, pictura, goblen
Aspiratii:
Regrete:

MesajSubiect: Dramatic   Vin Mar 11, 2011 4:26 pm

Nu pot sa spun cat sunt de indignata de nepasarea autoritatilor si tratamentul aplicat animalelor si oamenilor. Sunt de principiul ca animalele sa fie crescute corespunzator de iubitorii de animale in locuri special amenajate, curti sau izolare speciala. Au devenit foarte periculosi maidanezii si am vazut postat un subiect cu o tenta agresiva. Eu nu doresc eutanasierea lor ci doar o triere eventuala si recurgerea poate la un astfel de tratament aplicat doar la cele cu boli incurabile sau cu turbare.Nu sunt deacord sa fie abandonati cateii pe strazi ,flamanzi,nesterilizati,nevaccinati si nu mai spun de pericolul muscarii si a transmiterii de boli diverse. Se unesc in actiune si ataca omul mai ales pe inserat si agresivitatea ori plangerile cetatenilor lasa vad autoritatile nepasatoare. Poate au scopul de a-si vinde aparatura cu ultrasunete,medicamente antirabice etc. Eu spun ca ar trebui luate masuri si cei care-si abandoneaza animalele ori le chinuie sa primeasca de la amenda pana la inchisoare ca in alte tari. Nu am vazut in UE
pe strazi animale agresive si pericol sa pandeasca din senin asupra omului,ingradindu-i libertatea de circulatie la orice ora din zi sau noapte.Cine nu-i vrea izolati sa raspunda si pentru inconstienta si neasumare a repurcursiunilor.
Sunt pentru adoptie si responsabilitatea stapanului fata de animalul sau. Sa-i ofere mancare,dragoste si atentie dar in spatii ce confera siguranta de ambele parti. .Dar nu sunt deacord cu salbaticia si necivilizatia ,cu involutia si proasta administrare a situatiei.

Sus In jos
http://mirey.forumgratuit.ro

Dramatic
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIVERSITATE SI REALISM :: Social si economic :: Animale-
Mergi direct la: