DIVERSITATE SI REALISM
Va invit sa intrati in randul membrilor postatori ai acestui site.
Va prezint informatii diverse pe teme care consider ca sunt pertinente si au un real suport informativ.
Faceti - va remarcati prin: propuneri, solutii, critici, expuneri!
,, Un om informat este un om puternic! "

PortalPortal  JuridicJuridic  MedicinaMedicina  InvatamantInvatamant  GastronomieGastronomie  IstorieIstorie  StiintaStiinta  ModaModa  FilmeFilme  MuzicaMuzica  DigiDigi  ForumForum  Imagini superbeImagini superbe  GalerieGalerie  AcasaAcasa  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

Protectia animalelor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

feminin Varsator Maimuta
Numarul mesajelor : 1504
Data nasterii : 16/02/1969
Varsta : 48
Data de inscriere : 04/03/2008

Foaie de personaj
Pasiuni: Poezie, grafica, pictura, goblen
Aspiratii:
Regrete:

MesajSubiect: Protectia animalelor   Mier Mai 05, 2010 6:51 pm

Legea privind protecția animalelor a fost adoptată de Parlament in 2008 si a fost inițiata de senatorului Marius Marinescu.

http://www.mediafax.ro/social/noua-lege-a-protectiei-animalelor-promulgata-de-basescu-2330875

Problema consta in faptul ca ea nu se aplica caci se recurge la eutanasiere in loc de sterilizare si zone de mentinere speciale a minunatelor necuvantatoare care nu au nici o vina ca i-am fortat sa-si schimbe habitatul cu foarte mult timp in urma,domesticindu-i.

O idee poate ciudata ar fi ,cred eu,tot de la localnici ,ca o solutie ,venita,prin realizarea unui spatiu adegvat,undeva la periferia cartierelor ori prin jurul blocurilor si sa contribuie cu ce poate fiecare asociatie pentru tratarea si hranirea lor.Ma refer la donatii daca exista amplasata o cutie speciala de colectare de bani sau produse ori un colector pentru asa ceva...(Dar oare se va vrea asa ceva??? Stiu ca vor fi multi carcotasi...)

Ar trebui sa fie infiintata si meseria de politist veterinar (cred ca ar putea intra in activitatile politiei comunitare).
Sus In jos
http://mirey.forumgratuit.ro

Protectia animalelor
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sa apelez la protectia copilului ?
» Simboluri ale animalelor in mitologie
» Cat mai ECO!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIVERSITATE SI REALISM :: Social si economic :: Animale-