DIVERSITATE SI REALISM
Va invit sa intrati in randul membrilor postatori ai acestui site.
Va prezint informatii diverse pe teme care consider ca sunt pertinente si au un real suport informativ.
Faceti - va remarcati prin: propuneri, solutii, critici, expuneri!
,, Un om informat este un om puternic! "

PortalPortal  JuridicJuridic  MedicinaMedicina  InvatamantInvatamant  GastronomieGastronomie  IstorieIstorie  StiintaStiinta  ModaModa  FilmeFilme  MuzicaMuzica  DigiDigi  ForumForum  Imagini superbeImagini superbe  GalerieGalerie  AcasaAcasa  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

Depopularea

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

feminin Varsator Maimuta
Numarul mesajelor : 1521
Data nasterii : 16/02/1969
Varsta : 49
Comentarii : Jurist, jurnalist, scriitor. Manager/Ceo

Data de inscriere : 04/03/2008

Foaie de personaj
Pasiuni: Poezie, grafica, pictura, goblen
Aspiratii:
Regrete:

MesajSubiect: Depopularea   Mar Iul 03, 2018 9:23 am

UNESCO este United Nations Education, Science and Cultural Organization
Atâta timp cât un copil respiră aerul otrăvit al naționalismului, educația în lume va aavea doar rezultate precare. Așa cum am subliniat, este frecvent ca familia să infecteze copilul cu naționalismul extrem. Școlile, prin urmare, prin utilizarea mijloacelor descrise mai devreme au rolul de a combate atitudinea din familie care favorizează șovinismul (naționalismul) ... vom recunoaște în prezent, în naționalism un obstacol major în calea dezvoltării viitoare a lumii. Suntem la începutul unui lung proces de descompunere a zidurile suveranității naționale.

David Rockefeller: Memoirs 2002 Founder of the CFR:
Vom controla instituțiilor politice și economice americane. Unii chiar cred că noi suntem parte dintr-o Cabala secretă care lucrează împotriva celor mai mari interese ale Statelor Unite, caracterizând familia mea și pe mine ca internaționaliști care conspiră cu alte persoane din întreaga lume pentru a construi o structură globală mai integrată politic, o lume, dacă vrei. În cazul în care acesta e prețul, eu sunt vinovat, dar sunt mândru de asta.

Theodore Roosevelocietatea nu are nici un avantaj, dacă permite degeneraților să se reproducă .... Orice grup de agricultori, care va interzice animalelor valoroase să se înmulțească și le va lăsa pe cele ma slabe să facă asta, va fi tratat ca deținuții potriviți unui azil azil .... Într-o zi ne vom da seama că prima datorie a bunilor cetățeni este de a lăsa urmași și că nu facem nici o afacere permițând perpetuarea cetățenilor „greșiți”. Problema mare a civilizației este de a asigura o creștere relativă a elementelor valoroase, în comparație cu elemente de valoare mai mică sau nocive pentru populație ... problema nu poate fi rezolvată dacă nu se ia în considerare pe deplin influență imensă a eredității ... Îmi doresc foarte mult faptul ca oamenii greșiți să poată fi împiedicați să se reproducă; și atunci când natura rea a acestor oameni este suficient de flagrantă, acest lucru ar trebui să fie făcut. Infractorii ar trebui să fie sterilizate și persoanelor slabe de minte să li se interzică să aibă urmași ... accentul ar trebui să fie pus pe obținerea de oameni dezirabili ... "

http://valahorum.blogspot.com/2009/11/miscarea-de-depopulare-planetei.html

Sus In jos
http://mirey.forumgratuit.ro

Depopularea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIVERSITATE SI REALISM :: Social si economic-
Mergi direct la: